zapisy on-line
   

 

Prekursorka tańca orientalnego na lubelszczyźnie.
Właścicielka ST Djamila z Lublina, tancerka i dyplomowana instruktorka tańca sporotwego oraz  orientalnego, potocznie zwanego tańcem brzucha. Trener personlny o specjalizacji core. Licencjonowany instruktor hatha jogi i pilatesu.
Prezes Ogólnopolskiego Związku Profesjonalistów Belly Dance

 Członkini prestiżowego International Dance Council CID UNESCO. Posiada państwowe uprawnienia do prowadzenia zajęć tanecznych.

 Wykładowca tańca orientalnego na kursie instruktorskim tańca sportowego. Autor artykułów w dziale \\\'Taniec\\\' portalu fit.pl.

Choreograf,dyrektor i solistka orientalnej grupy tanecznej Angels of Orient oraz szkolnej formacji tanecznej Djamila Oriental Project.
Dyrektor festiwalu ORIENT ADDICTS International Belly Dance Festival

Licencjonowany sędzia belly dance ( 1 z 6 w Polsce)
Magister ekonomii-zarządzanie i marketing.

 

Na co dzień Djamila występuje w lokalnym klubie arabskim oraz prowadzi zajęcia w ST Djamila na wszystkich poziomach zaawansowania.Chwalona i ceniona przez wiele uczennic i juz doświadczonych  tancerek za swoje zdolności pedagogiczne . Zwraca uwagę na dokładną technikę , poprawną interpretację muzyczną i aspekty kulturowe a jednocześnie stara się aby spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Skupia się na zdrowotnym aspekcie ruchu, tak wążnym w dobie wielu schorzeń cywilizacyjnych. Na zaproszenia szkół tańca prowadzi weekendowe warsztaty w innych miastach. Jako ekspert tańca orientalnego pisze artykuły dla portalu fitness Fit.pl.

Daje również pokazy taneczne w kraju i za granicą w ramach imprez kulturalnych, okolicznościowych, firmowych itp.

Miała zaszczyt występować wspólnie z wybitnymi artystami z Egiptu-Osamą Emam (wraz z grupą swoich uczennic i członkiń zespołu) oraz w duecie z Waelem Mansourem i Mohamedem Kazafym

 

TANIEC:
Wielokrotna uczestniczka festiwali tańca orientalnego Ahlan Wa Sahlan i Nile Group w Kairze, mieście które od 2007 roku Djamila odwiedza regularnie, kilka razy w roku. W Kairze Djamila doświadczyła atmosfery życia codziennego, poznała tamtejszą kulturę, w którą wpisany jest nieodłącznie taniec orientalny. Dzięki temu jej obecny  taniec jest autentyczny, świadomy, dojrzały i wiarygodny.

   

 Swój warsztat taneczny doskonaliła  na zajęciach i licznych warsztatach- głównie w Egipcie- ojczyźnie tańca orientalnego, u wybitnych nauczycieli  tańca orientalnego, m.in.: Neveen Ramez (Egipt), Hassan Afifi  (Egipt),Liza Laziza (Iran/Egipt), Sameh El Dessouki (Egipt), Lubna Emam (Egipt), Ousama Emam (Egipt),Sorraya Zayed (Brazylia/Egipt), Aida Nour (Egipt), Dr. Mo Geddawi (Egipt),Aziza (Włochy), Momo  Kadous (Egipt), Nuriyya (Belgia), Khaled Mahmoud (Egipt), Zeina(Szwecja), Mona Mustafa (Egipt), Tito (Egipt),Serena Ramzy (Brazylia/W.Bryt.) , Ali Sherif (Egipt/Niemcy),Zaza Hassan (Egipt), Orit Maftsir (Izrael), Amira (Polska),Jillina (USA), Ehab Atia (Egipt), Magdy El Leisy (Egipt/Niemcy), Wael Mansour (Egipt/Włochy) i wielu, wielu innych.

Wśród nich znalazły się również prawdziwe legendy tańca orientalnego: MAHMOUD REDA, PROF.HASSAN KHALIL, Madame FARIDA FAHMY oraz największe gwiazdy kairskich scen- DINA, RANDA KAMEL, ASMAHAN, CAMELIA.

Pobierała lekcje gry u wielkiego kompozytora HOSSAMA RAMZY, by pomóc swoim uczennicom w lepszym zrozumieniu trudnej w interpretacji muzyki arabskiej.
Wzbogaca swój warsztat taneczny uczęszczając m.in. na lekcje baletu.

 

      Djamila jest najaktywniejszą propagatorką tańca orientalnego w Polsce:

  - Jako pierwsza Polka, organizując wyjazd do Egiptu dla grupy tancerek, miała zaszczyt uczyć się w International Saray of Oriental Culture –kairskiej szkole Prof.Hassana Khalila, wybitnego znawcy tańca orientalnego i egipskiego folkloru.

  - Dzięki nawiązanym w trakcie kairskich szkoleń kontaktom, Djamila organizuje szkolenia tańca arabskiego w Polsce i Egipcie, przyczyniając się do podnoszenia jego poziomu wśród polskich tancerek. W 2008 roku otworzyła pionierski cykl Masterclasses z Nuriyyą \\\"The Grace & Power of the Egyptian Oriental Dance\\\", była organizatorem ogólnopolskich warsztatów z Lubną Emam, Hossamem i Sereną Ramzy, Waelem Mansourem, Nasrą Emam, Margaritą Dariną, Yauhenią Logviną, Osamą Emam, Fereshteh Hosseini czy Tito Seifem.

- W 2010 roku załozyła pierwszy , największy w Polsce festiwal tańca arabskiego: ORIENT ADDICTS International Belly Dance Festival (www.orient-addicts.djamila.pl), skupiając co rok elitę światowego belly dance oraz uzyskując poparcie Ambasadora Egiptu

- W tym samym roku zorganizowała pierwszy i jedyny w kraju kurs dla instruktorek tańca arabskiego ze specjalizacją belly dance dający pastwowe uprawnienia do wykonywania zawodu
Zarówno festiwal jak i kurs instruktorski ma już swoje kolejne edycje.

 

Na swoje zajęcia zaprasza zarówno profesjonalistów jak i amatorów, których nauczanie od podstaw oraz ich taneczny postęp daje je wielką satysfakcję. Zajęcia z Djamilą to gwarancja nauczania autentycznego tańca arabskiego (co niestety nie jest regułą na ryknu ) a ona sama wyznaje zasadę,że o wiele trudniejsze jest oduczanie błędów niż dążenie do perfekcji techniki.

 

TECHNIKI PROZDROWOTNE

Codzienna, wieloletnia  praca z ludzkim ciałem skierowała uwagę instruktorki na zasdy zdrowego ruchu a także na poszukiwanie efektywnych ćwiczeń przynoszących szybkie efekty zdrowotne i estetyczne . Skutkiem tego stało się wprowadzenie we własne życie praktyki jogi i ćwiczeń pilatesu a obserwaja niezwykle pozytywnych efektów zadecydowałą o dalszym rozwoju w kierunku profesjonalnym. Djamila posiada uprawnienia zawodowe w obydwu dziedzinach :
*instruktor hatha jogi-AWF Częstochowa

oraz w zakresie pilates:

* instruktor pilates,
* instruktor pilates senior
* instruktor pilates dla kobiet w ciąży
* trener personalny o specjalizacji core

 

Prowadzone zajęcia : taniec brzucha  

                                       sexy dance

                                       joga

                                      pilates

                                      treningi personalne ( układanie indywidualnych programów treningowych)

 

 

 

 
Projekt strony Paweł Miatkowski | Copyright © DJAMILA