close
loading

Miło mi powitać Cię na mojej stronie
                                       Djamila

 

facebook  pinterest  instagram  flickr

Zajrzyj do aktualności w social media

 O Djamili

Djamila , prywatnie Ewa
Prekursorka tańca orientalnego na lubelszczyźnie.

Zawodowa tancerka i dyplomowana instruktorka tańca sporotwego oraz  orientalnego, potocznie zwanego tańcem brzucha. Trener personlny o specjalizacji core. Licencjonowany instruktor hatha jogi i pilatesu.
Prezes Ogólnopolskiego Związku Profesjonalistów Belly Dance

 Członkini prestiżowego International Dance Council CID UNESCO. Posiada państwowe uprawnienia do prowadzenia zajęć tanecznych.

 Wykładowca tańca orientalnego na kursie instruktorskim tańca sportowego. Autor artykułów w dziale 'Taniec' portalu fit.pl.

Choreograf,dyrektor i solistka orientalnej grupy tanecznej Angels of Orient oraz szkolnej formacji tanecznej Djamila Oriental Project.
Dyrektor festiwalu ORIENT ADDICTS International Belly Dance Festival

Licencjonowany sędzia belly dance ( 1 z 6 w Polsce)
Magister ekonomii-zarządzanie i marketing.

 

Na co dzień Djamila prowadzi zajęcia z tańca orientalnego oraz technik prozdrowotnych- jogi i pilatesu. Regularnie daje pokazy tańca w kraju i za granicą, mając na swoim koncie już ponad tysiąc występów.
 

HISTORIA
Pasja do tańca orientalnego zrodziła się kilkanaście lat temu i już po 2 latach obcowania z orientam, pierwszy raz wyruszyła do Kairu, by szkolić się w tej dziedzinie profesjonalnie. Od tamtej pory odwiedzała to miasto regularnie, po kilka razy w roku.

W Kairze Djamila doświadczyła atmosfery życia codziennego, poznała tamtejszą kulturę, w którą wpisany jest nieodłącznie taniec orientalny. Dzięki temu jej obecny  taniec jest autentyczny, świadomy, dojrzały i wiarygodny.  Miała zaszczyt występować wspólnie z wybitnymi artystami z Egiptu-Osamą Emam (wraz z grupą swoich uczennic i członkiń zespołu) oraz w duecie z Waelem Mansourem i Mohamedem Kazafym oraz zmierzyła się z egipską sceną , marzeniem wielu tancerek.

   

 Swój warsztat taneczny doskonaliła  na zajęciach i licznych warsztatach- głównie w Egipcie- ojczyźnie tańca orientalnego, u wybitnych nauczycieli  tańca orientalnego, m.in.: Neveen Ramez (Egipt), Hassan Afifi  (Egipt),Liza Laziza (Iran/Egipt), Sameh El Dessouki (Egipt), Lubna Emam (Egipt), Ousama Emam (Egipt),Sorraya Zayed (Brazylia/Egipt), Aida Nour (Egipt), Dr. Mo Geddawi (Egipt),Aziza (Włochy), Momo  Kadous (Egipt), Nuriyya (Belgia), Khaled Mahmoud (Egipt), Zeina(Szwecja), Mona Mustafa (Egipt), Tito (Egipt),Serena Ramzy (Brazylia/W.Bryt.) , Ali Sherif (Egipt/Niemcy),Zaza Hassan (Egipt), Orit Maftsir (Izrael), Amira (Polska),Jillina (USA), Ehab Atia (Egipt), Magdy El Leisy (Egipt/Niemcy), Wael Mansour (Egipt/Włochy) i wielu, wielu innych.

Wśród nich znalazły się również prawdziwe legendy tańca orientalnego: MAHMOUD REDA, PROF.HASSAN KHALIL, Madame FARIDA FAHMY oraz największe gwiazdy kairskich scen- DINA, RANDA KAMEL, ASMAHAN, CAMELIA.

Pobierała lekcje gry u wielkiego kompozytora HOSSAMA RAMZY, by pomóc swoim uczennicom w lepszym zrozumieniu trudnej w interpretacji muzyki arabskiej.
Wzbogacała swój warsztat taneczny uczęszczając m.in. na lekcje baletu.

 

Przez kilka ostatnich lat związana była z lokalnym klubem arabskim, występując ze swoim orientalnym repertuarem kilka razy w tygodniu. Chcąc dzielić się swoją orientalną wiedzą taneczną , od kilkunastu lat prowadzi zajęcia w ST Djamila na wszystkich poziomach zaawansowania.Chwalona i ceniona przez wiele uczennic i juz doświadczonych  tancerek za swoje zdolności pedagogiczne . Zwraca uwagę na dokładną technikę , poprawną interpretację muzyczną i aspekty kulturowe a jednocześnie stara się aby spotkania przebiegały w miłej atmosferze. Skupia się na zdrowotnym aspekcie ruchu, tak wążnym w dobie wielu schorzeń cywilizacyjnych. Na zaproszenia szkół tańca prowadzi weekendowe warsztaty w innych miastach.

 

Taniec, joga i pilates

 

TANIEC:
Wielokrotna uczestniczka festiwali tańca orientalnego Ahlan Wa Sahlan i Nile Group w Kairze, mieście które od 2007 roku Djamila odwiedza regularnie, kilka razy w roku.

      Djamila jest najaktywniejszą propagatorką tańca orientalnego w Polsce:

  - Jako pierwsza Polka, organizując wyjazd do Egiptu dla grupy tancerek, miała zaszczyt uczyć się w International Saray of Oriental Culture –kairskiej szkole Prof.Hassana Khalila, wybitnego znawcy tańca orientalnego i egipskiego folkloru. Wówczas jeszcze taniec brzucha w Polsce raczkował.

  - Dzięki nawiązanym w trakcie kairskich szkoleń kontaktom, Djamila organizuje szkolenia tańca arabskiego w Polsce i Egipcie, przyczyniając się do podnoszenia jego poziomu wśród polskich tancerek. W 2008 roku otworzyła pionierski cykl Masterclasses "The Grace & Power of the Egyptian Oriental Dance", była organizatorem ogólnopolskich warsztatów z Lubną Emam, Hossamem i Sereną Ramzy, Waelem Mansourem, Nasrą Emam, Margaritą Dariną, Yauhenią Logviną, Osamą Emam, Azadem Kaan czy Tito Seifem.
- W 2010 roku załozyła pierwszy , największy w Polsce festiwal tańca arabskiego: ORIENT ADDICTS International Belly Dance Festival (www.orient-addicts.djamila.pl), skupiając co rok elitę światowego belly dance oraz uzyskując poparcie Ambasadora Egiptu

- W tym samym roku zorganizowała pierwszy i jedyny w kraju kurs dla instruktorek tańca arabskiego ze specjalizacją belly dance, dający pastwowe uprawnienia do wykonywania zawodu.
Zarówno festiwal jak i kurs instruktorski mają już swoje kolejne edycje.

 

Na swoje zajęcia zaprasza zarówno profesjonalistów jak i amatorów, których nauczanie od podstaw oraz ich taneczny postęp daje je wielką satysfakcję. Zajęcia z Djamilą to gwarancja nauczania autentycznego tańca arabskiego (co niestety nie jest regułą na ryknu ), a ona sama wyznaje zasadę,że o wiele trudniejsze jest oduczanie błędów niż dążenie do perfekcji techniki.

 

TECHNIKI PROZDROWOTNE- JOGA , PILATES-CORE STABILITY

Codzienna, wieloletnia  praca z ludzkim ciałem skierowała uwagę instruktorki na zasdy zdrowego ruchu a także na poszukiwanie efektywnych ćwiczeń przynoszących szybkie efekty zdrowotne i estetyczne. Skutkiem tego stało się wprowadzenie we własne życie praktyki jogi i ćwiczeń pilatesu. Obserwaja niezwykle pozytywnych efektów zadecydowała o dalszym rozwoju w kierunku profesjonalnym. Ewa posiada uprawnienia zawodowe w obydwu wspomnianych dziedzinach :
*instruktor hatha jogi-AWF Częstochowa
* ceryfikowany nauczyciel vinyasa jogi - vinyasa z elementami ashtanga jogi (YACEP Yoga Alliance)
* certyfikowany nauczyciel aerial jogi (licencja przyznana przez aerialyoga.com- jedna z nielicznych w PL)

oraz w zakresie pilates:

* instruktor pilates core stability,
* instruktor pilates senior
* instruktor pilates dla kobiet w ciąży
* trener personalny o specjalizacji core.

Ponadto nieustannie bierze udział w specjalistycznych kursach,  konwentach i szkoleniach stwoarzyszenia jogi. Ma na swoim koncie ukończone kursy z yin jogi, jogi powięziowej, systemów energetycznych, technik oddechowych i anatomii. 

  Obecnie prowadzi zajęcia jogi i pilatesu w ramach własnej działalności pod Lublinem (zajęcia grupowe i indywidualne),  w kilku szkołach i fitness klubach w Lublinie oraz na eksyctujących wyjazdach w najdalszych zakątkach świata (m.in. Bali i inne rejony Indonezji, Peru, Filipiny,Wietnam).