close
loading

Miło mi powitać Cię na mojej stronie
                                       Djamila

 

facebook  pinterest  instagram  flickr

Zajrzyj do aktualności w social media

TANIEC BRZUCHA
taniec arabski/orientalny

Najstarszy taniec świata, którego charakterystyczną cechą są ruchy w obrębie miednicy i biustu oraz ekspresja rąk. Jest to jednak taniec kompleksowy obejmujący wszystkie rejony ciała.

Taniec brzucha kształtuje umiejętność panowania nad własnym ciałem, rozwija wszystkie mięśnie -szczgólnie kręgosłupa, miednicy i pośladków.
Poza aspektem "fizycznym" bardzo istotnym elementem tańca orientalnego są emocje. To one nadają wyjątkowego i indywidualnego charakteru tańcu arabskiemu. Jes on tak bardzo zróżnicowany ,że  daje możliwość wyrażania własnego ja, swoich emocji . Jego uniwersalność daje szansę realizowania się w dziedzinie tańca bez względu na wiek i figurę.

Rozbudza kobiecość i pewność siebie.

Wielopostaciowość tego tańca sprawia, że można traktować go jako trening kondycyjny i technikę relaksu. Gotowy przepis na zgrabną sylwetkę i poprawę samopoczucia.

 

 

DLACZEGO U NAS?

1.Jesteśmy pierwszą na lubelszczyźnie szkołą tańca arabskiego, na której działalności wzorowało się wiele innych szkół

2.Szkoła wykształciła większość tancerek i osób uczących obecnie w Lublinie-zatem uczysz się u źródła,nie z rynku "wtórnego" a w dodatku bardzo skutecznie

3.Skupiamy się zarówno na nauczaniu amatorów-dla przyjemności, jak i przyszłych profesjonalisów- nie wyłącznie na działalności zarobkowej. Mamy doświadczenie pedagogiczne, co jest niezmiernie istotne. Sama umiejętność tańca to jeszcze nie umiejętność nauczania innych (żadna nasza indywidualnie działająca wychowanka nie wykształciła jeszcze czynnych tancerzy)

4.Zajęcia w naszej szkole polecają największe autorytety tańca arabskiego z Egiptu (kolebki tańca arabskiego)

5.Stale podnosimy swoje kwalifikacje i jesteśmy na bieżąco z nowymi trendami w dziedzinie tańca orientalnego


6.Mamy doskonałe przygotowanie pedagogiczne oraz kwalifikacje zawodowe. Lista osób posiadających zawodowe uprawnienia: Ogólnopolski Związek Profesjonalistów Belly Dance

7.Nasze doświadczenie merytoryczne zdobywane latami w Egipcie,  doceniane jest przez  tancerki z całej Polski


8.Uczymy autentycznego tańca arabskiego, co niestety nie jest jeszcze normą w naszym kraju

9.Dbamy o aspekty zdrowotne-taniec to tez sport, w którym łatwo o urazy. Radzimy więc zwrócić uwagę jak wyglądają i jak podchodzą do tego aspektu inni oferujący zajęcia tańca.

Nie potrzebujesz żadnych predyspozycji i przygotowania tanecznego, by rozpocząć przygode z tańcem orientalnym. Nie liczy się wzrost, waga i wiek, gdyż taniec ten wyraża każdą kobietę.
 

JAK SIĘ UBRAĆ?

Taniec brzucha tańczymy boso, w skarpetkach lub baletkach. Proponujemy krótki top odsłaniający brzuch lub dopasowany T-shirt, długą spódnicę biodrówkę lub sportowe spodnie. Chusta na biodra dla podkreślenia ruchów.

W szkole jest możliwość zakupu orientalnych akcesoriów do tańca i firmowych strojów z wysokiej jakości bezszwowych materiałów

 

 

UWAGA- z sezonie 2020 nie prowadzimy żadnych zajęc grupowych. Wyłącznie lekcje indywidualne

Zajęcia regularne (1 raz w tygodniu 60 min)


Miejsce: FitGym Complex przy Aqua Lublin , Al.Zygmuntowskie

 

Instruktor: Djamila

Obowiązują zapisy

 

Cennik:
kurs 3 miesięczny: 300 zł

w cenie: 12 kolejnych zajęć , koszulka z logiem szkoły gratis (do wyczerpania zapasów)
Po ukończeniu kursu możliwość kontynuacji wg następujących opcji:
1. każdorazowa zapłata za pojedynczą lekcję: 35 zł
2. karnet miesięczny (na 4 kolejne zajęcia): 100 zł
3. umowa 5-miesięczna z deklaracją comiesięcznych wpłat : 90 zł *
 

*Umowę (zakłada wzór umowy) prosimy pobrać i dostarczyć 2 wypełnione egzemplarze do szkoły

 

uwaga-do czasu dostarczenia umowy i wpłaty kaucji, pobierane opłaty są takie jak za karnet miesięczny

 

Lekcje indywidualne-60 min.(cena od uczestnika):

100 zł-1 osoba ,2 osoby-po 80 zł, 3 os i więcej -po 70 zł,

WIECZÓR PANIEŃSKI - godzinna lekcja dla przyszłej Panny Młodej i uczestniczek wieczoru ( na czas lekcji Panna Młoda
orzymuje niezbędny rekwizyt-chustę na biodra)

do 10 osób 350 zł, powyżej 10 osób 400 zł

Regulamin zajęć Szkoły Tańca Djamila

 

§1 Postanowienia ogólne

 

1.Warunkiem uczestnictwa w kursie tańca jest akceptacja wszystkich punktów poniższego regulaminu

2. Przystąpienie do zajęć jest równoznaczne z akceptacją regulaminu

3. Pod pojęciem organizator rozumie się Szkołę Tańca Djamila (ST Djamila)

4. Pod pojęciem kursu rozumie się zajęcia odbywające się cyklicznie

5. Pod pojęciem uczestnika rozumie się osobę biorącą udział w kursie/zajęciach

6. Zapisując się na zajęcia w ST Djamila uczestnik jest świadom własnego stanu zdrowia. ST Djamila nie ponosi odpowiedzialności za kontuzje uczestników zajęć tanecznych.

7. ST Djamila nie odpowiada za zniszczenie mienia uczestników zajęć ani za wartościowe przedmioty pozostawione na zajęciach.

8.Uczestnik zajęć jest odpowiedzialny za straty spowodowane zaniedbaniami z jego strony

9. Organizator nie ubezpiecza uczestników biorących udział w zajęciach i nie ponosi z tego tytułu odpowiedzialności

 

§2 Zapisy na zajęcia

 

1. Zapisy na zajęcia przyjmowane są:

Drogą elektroniczną, wysyłając list e-mail na adres info@djamila.pl lub wypełniając  formularz kontaktowy na stronie www.djamila.pl

2. Zgłaszając swój zapis mailowo,należy podać imię i nazwisko uczestnika kursu, jego telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy) i adres e-mail oraz rodzaj kursu.

3. Zapisy są ważne tylko i wyłącznie po opłaceniu zaliczki, którą należy uiścić do 7 dni od daty zgłoszenia. Brak wpłaty do tego terminiu spowoduje anulowanie zapisu.Instrukcje dotyczące opłat otrzymasz w mailu potwierdzającym wstępną rezerwację.

4. Jeśli grupa nie powstanie w ciągu miesiąca od wpłaty zaliczki, wszelkie wpłaty są zwracane.Nie wysyłamy opłat automatycznie-prosimy  o przesałnie numeru kont do zwrotów

5. Tworzone grupy mają określoną maksymalną ilość miejsc. O rezerwacji miejsca w określonej grupie decyduje wpłata bezzwrotnej zaliczki o wartości jednej lekcji. Nie ma możliwości uczestniczenia w zajęciach bez wcześniejszego zgłoszenia.

 

 §3 Opłaty za zajęcia WAŻNE!!!

 

1. Stawki za kursy przedstawione są przy opisie konkretnych zajeć

2. Istnieje możliwość wykupienia pojedynczych zajęć , ulgowego miesięcznego karnetu bądż podpisania umowy o kształceniu z preferencyjnymi warunkami opłat miesięcznych (umowy na 5 lub 10 miesięcy)  .
3. Zaliczki opłacone w ramach zapisów są rozliczane w ramach pierwszej lekcji lub pierwszego karnetu- nie przechodzą na kolejne terminy a nieobecnośc oznacza wyczerpanie zaliczki na poczet zarezerwowanego terminu

4. Po uiszczeniu miesięcznej opłaty za kurs, uczestnik otrzymuje karnet, który jest zobowiązany zostawiać każdorazowo przed każdymi zajęciami u instruktora.

5. Karnet obowiązuje miesiąc czasu (cztery następujące po sobie zajęcia). Nie ma mozliwości przenoszenia zajęć z wykupionego karnetu na kolejne miesiące tzn. karnet wystawiony 14 marca kończy się z dniem 13 kwietnia

6. Opłaty za kurs przyjmowane są  Z GÓRY-PRZED zajęciami (NIE PO)  lub przedpłatą na konto (prosimy o dostarczenie potwierdzenia wpłaty) .W przypadku wyczerpania zajęć z karnetu lub upływu terminu jego ważności, uczestnik zajęć wykupuje nowy karnet lub pojedynczą lekcję lub w przypadku umów- dokonuje miesięcznej opłaty wg zasad z umowy o kształcenie. NIEUISZCZENIE OPŁAT W WW. TERMINACH SKUTKUJE ZWIĘKSZENIEM OPŁAT O 10% od wartości miesięcznej opłaty-ZA KAŻDY TYDZIEŃ ZWŁOKI, tj. 2 tygodniowe opóźnienie w opłatach daje sumę :cena miesięcznej opłaty+20%, niezaleznie czy kursant wykupuje karnet czy pojedynczą lekcję. Regulamin jest bezwzględnie respektowany,zatem w interesie kursanta należy zgłaszanie się z opłatami w terminie. Szkoła nie ma obowiązku przypominania o wyczerpaniu zajęć z karnetu czy nastaniu kolejnego miesiąca umowy, oraz o tym że płatności regulowane są z góry-przed zajęciami.

7. Dla nowych kursantów: nie ma możliwości uczestnictwa w zajęciach bez wniesienia opłaty  Z GÓRY PRZED ROZPOCZĘCIEM LEKCJI. Ilośc osób na sali jest monitorowana. W przypadku stwierdzenia na sali większej ilości osób niż odnotowana na liście obecności na podstawie wykupionych pojedynczych zajęć bądż pozostawionych karnetów , instruktor ma prawo przerwać zajęcia celem uregulowania płatności przez wszystkich uczestników zajęć.

 8.  W przypadku odwołania zajęć przez organizatora, wniesione opłaty za te zajęcia zostają zwrócone. Opłaty mogą zostać również przeniesione na poczet innych zajęć, po uprzednim uzgodnieniu tego faktu z uczestnikami zajęć

9. Opłaty za zajęcia w tym zaliczki nie są zwracane żadnych w innych przypadkach- w tym losowych (dotyczy pojedynczych zajęć i karnetów miesięcznych). Wypadki losowe w ramach umów traktowane są oddzielnie i opisane w warunkach ww umowy.

10. Dotyczy karnetów: Istnieje możliwość usprawiedliwienia z góry przewidzianych nieobecności. Należy o nich powiadamiać w momencie kupowania karnetu. Przy pojedynczej absencji wysokość opłaty za karnet jest pomniejszana proporcjonalnie o wartośc jednych zajęć, natomiast przy dłuższej nieobecności nie ma możliwości wykupienia karnetu a jedynie opłacenie pojedynczych lekcji.

11. Przy kupnie nowego karnetu najpóźniej na ostatnich zajęciach z bieżącego karnetu, kuranci mogą liczyć na specjalne zniżki-szczegóły w cenniku

 

 § 4 Uczestnictwo w zajęciach

 

1. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko osoby, które wniosły opłatę za kurs, pojedynczą lekcję lub kaucję. Osoby które tego nie uczynią nie będą w żadnym przypadku dopuszczone do zajęć. Niestety zbyt często zdarzały się sytuacje kiedy uczestnik nie opłacił zajęć a na kolejnych się nie pojawił

2. Uczestnik, przed przystąpieniem do zajęć, proszony jest o pozostawienie na recepcji karnetu jako dowodu opłaconych zajęć. Odbiera go po zakończonych zajęciach.

3.Dbając o sprawny proces nauczania w grupie,miesięczna absencja  jest równoznaczna z rezygnacją uczestnika z zajęć w danej grupie. Ponowne przystapienie do grupy wymaga wcześniejszcej zgody instruktora, a w przypadku umów zawarcia nowej umowy. 

4. W przypadku kiedy posiadacz karnetu przyjdzie na zajęcia a zostaną one  odwołane z powodu zbyt małej liczby uczestników wymaganej do przeprowadzenia zajęć , jego karnet zostaje przedłużony na kolejne zajęcia. Nieobecnych na odwołanych zajęciach obowiązują zasady z  § 5

 

 § 5 Nieobecności a karnety  

 

1. Nieobecność na zajęciach nie przedłuża ważności karnetu (za wyjątkiem odwołania zajęć przez organizatora lub prowadzącego)

2.Istnieje możliwość usprawiedliwienia z góry przewidzianych nieobecności. Należy o nich powiadamiać w momencie kupowania karnetu. Przy pojedynczej absencji wysokość opłaty za karnet jest pomniejszana proporcjonalnie o wartośc jednych zajęć, natomiast przy dłuższej nieobecności nie ma możliwości wykupienia karnetu a jedynie opłacenie pojedynczych lekcji.

3. Uznanie nieobecności  dotyczy wyłącznie karnetów, nie wliczają się w nią żadne kupony promocyjne, podarunkowe i rabatowe
4. Tryb rozpatrywania nieobecności w przypadku umów regulują ich zapisy

 

§ 6 Prawa autorskie

 

1. Choreografie prezentowane podczas zajęć są chronione prawami autorskimi. Ich każdorazowe wykorzystanie wymaga indywidualnej, pisemnej zgody autora

2. Publiczne wykonanie choreografii autorskiej, na którą twórca wyraził zgodę (pkt 1) wymaga podania nazwiska autora w co najmniej jednej formie przekazu użytej do promocji występu (plakat, atrykuł w prasie, materiał audiowizualny, relacja tv, zapowiedź występu).

3. Utrwalanie choreografii i materiału prezentowanego na zajęciach wymaga zgody instruktora i słuzy wyłącznie celom dydaktycznym kursantów. Zabrania się  publikowania ww.materiałów oraz rozpowrzechniania ich pośród osób nie będących uczestnikami zajęć, na których materiał został zaprezentowany.

3. Niezastosowanie się do punktu 1 ,2  i 3 par.5 będzie pociągać za sobą odpowiedzialność prawną na podstwie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z 4 lutego 1994 r (Rozdz. 8 art 78 pkt 1, Rozdz. 14 art.115-117)

 

§ 7 Pozostałe postanowienia

 

1.ST Djamila ma prawo odwołać zajęcia,zamienić ich termin lub zorganizować zastępstwo za instruktora w wyjątkowych przypadkach.

2. ST Djamila ma prawo do zmian w grafiku zajęć o czym poinformuje uczestników (telefon, sms, e-mail lub osobiście)

3. Jeżeli ilość osób na kursie jest mniejsza niż wymagana,  ST Djamila ma prawo rozwiązać grupę.
Zaproponowane zostają wówczas grupy lub kursy alternatywne albo -w przypadku opłaconych z góry karnetów-zwrot wniesionych opłat. W ramach kuponów promocyjnych, podarunkowych i rabatowych proponowane są kursy alternatywne.

 4. ST Djamila  nie bierze odpowiedzialności za zbyt niski poziom zapisów na wyznaczony termin pierwszych zajęć, uniemożliwiający uruchomienie grupy

 5. O opuszczenie sali tanecznej mogą zostać poproszone osoby, które nie zastosują się do niniejszego regulaminu.

UMOWA O KSZTAŁCENIE

 

Zawarta w dniu …………….………….. w …………………….……….…………. pomiędzy Szkołą Tańca Djamila reprezentowaną przez Ewę Frysztak,, zwaną dalej Szkołą, a

Panią/Panem  ……………………………………..…………………….……………..…….……………..…....……

zwanym/zwaną w  dalej  Kursantem,  zamieszkałą/zamieszkałym  (adres  zameldowania)

…..………...……….…………………….….……….…………..……….……………………………

tel. ……………...…….…………, adres email …..………………………….….…………............

urodzonym/urodzoną dnia…………………….. w (miejsce urodzenia)…………………………..


§ 1

Przedmiotem Umowy jest świadczenie usług edukacyjnych następującego rodzaju
(proszę zaznaczyć X):

□          Balet –taniec klasyczny: 1x60 min. tygodniowo, umowa na 5 miesięcy

□          Balet – taniec klasyczny: 1x60 min. tygodniowo, umowa na 10 miesięcy (lub do 30 czerwca)

□          Taniec orientalny – 1x60 min. tygodniowo, umowa na 5 miesięcy

 

 

§ 2

Umowa niniejsza zawarta zostaje na czas określony, to jest od …………………………... do dnia …………………………. r. lub w przypadku wcześniejszej rezygnacji do dnia, w którym mija okres wypowiedzenia i kursant przestaje uczęszczać do Szkoły. O terminie rezygnacji ze szkoły Kursanci powiadomią dyrektora szkoły na piśmie, z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
Szczegółowe zasady wypowiedzenia umowy zawarte są w §7 niniejszej umowy

 

 

§3

1.         Balet – nauka tańca klasycznego, to grupowe zajęcia taneczne, odbywające się 1 raz w tygodniu i trwające 60 min.

2.         Taniec orientalny –taniec arabski, taniec brzucha to grupowe zajęcia taneczne, odbywające się 1 raz w tygodniu i trwające 60 min

3.         Zajęcia szkolne odbywają się zgodnie z ustalonym przez Szkołę tygodniowym harmonogramem zajęć. Organizacja roku szkolnego dotycząca dni wolnych od nauki prowadzona jest w oparciu o zarządzenia odpowiednich organów administracji państwowej regulujących pracę w roku szkolnym i przebiega analogicznie jak we wszystkich szkołach publicznych.

4.         O zmianach w toku pracy Szkoły wynikających z realizacji programu nauczania, w tym o dniach wolnych w przypadku przeprowadzania szkoleń, egzaminów, turniejów tańca, występów tanecznych Kursant będzie powiadamiany z pięciodniowym wyprzedzeniem.

§4

1.         Kursant oświadcza, że posiada stały dostęp do informacji zamieszczanych przez Szkołę na szkolnej witrynie internetowej oraz w poczcie elektronicznej.

2.         Kursant zobowiązany jest do powiadomienia Szkoły o zmianach danych teleadresowych niezbędnych do kontaktu z nim.

3.         Kursanci potwierdzają niniejszym brak przeciwwskazań zdrowotnych do nauki tańca i uczęszczania na zajęcia prowadzone przez Szkołę.

4.         Kursant ponosi odpowiedzialność za szkody wyrządzone z własnej winy zobowiązany jest do ich naprawienia lub pokrycia kosztów ich napraw z własnych środków.

5.         Kursant wyraża zgodę na publikację wizerunku w tym na fotografowanie, rejestrowanie występów itp. wydarzeń organizowanych przez szkołę.

§5

1.         Warunkiem uczestnictwa w zajęciach Szkoły jest uiszczenie opłat za naukę.

2.         Opłata za naukę w Szkole, dalej zwana Czesne jest opłatą o stałej wysokości obejmującą 4 zajęcia w miesiącu:

a)         balet- za zajęcia 1 raz w tygodniu po 60 min. : opłata 5 miesięczna 400 zł, płatna w miesięcznych ratach po 80 zł, za każdy miesiąc z góry ,

b)         balet- za zajęcia 1 raz w tygodniu po 60 min. : opłata 10 miesięczna 700 zł, płatna w dziesięciu miesięcznych ratach po 70 zł , za każdy miesiąc z góry

c) taniec orientalny- za zajęcia 1 raz w tygodniu po 60 min. : opłata 5 miesięczna 450 zł, płatna w miesięcznych ratach po 90 zł, za każdy miesiąc z góry

3.  Na umowy 5 miesięczne obowiązuje KAUCJA w równowartości jednomiesięcznej opłaty, płatna wraz z pierwszą ratą a rozliczana na poczet ostatniego miesiąca nauki:

Balet  -90 zł
taniec orientalny-90 zł

Na umowy 10 miesięczne obowiązuje KAUCJA w równowartości dwumiesięcznej opłaty, płatna wraz z pierwszą ratą a rozliczana na poczet dwóch ostatnich miesięcy nauki:

Balet -140 zł

4.  W przypadku gdy w danym miesiącu wypada mniej lub więcej niż 4 zajęcia, opłata czesnego jest proporcjonalnie podwyższana lub redukowana . Wyrównanie to ma miejsce w rozliczeniu zbiorczym pod koniec roku kalendarzowego oraz w ostatnim miesiącu nauki w roku kolejnym. Każdy Kursant uzyska informację o ww. wyrównaniu w grudniu i ostatnim miesiącu nauki . Kwoty wyrównań wynoszą odpowiednio:
taniec orientalny i balet: 22,50zł zł za każde zajęcia grupowe przy umowie 5-miesięcznej

5.  W uzasadnionych przypadkach na wniosek Kursanta Szkoła ustala inny tryb wnoszenia Czesnego.

6. Szkoła zastrzega sobie możliwość zmiany wysokości Czesnego i trybu ich wnoszenia w przypadku zmiany kosztów utrzymania szkoły lub innych zewnętrznych przyczyn. Kursant, o ewentualnych zmianach obowiązującej na dany rok szkolny wysokości miesięcznego czesnego winien być powiadomiony z miesięcznym wyprzedzeniem, a zmiana wysokości opłat zostaje potwierdzona stosownym aneksem do niniejszej umowy. Kursantowi będzie przysługiwało prawo do odstąpienia od Umowy w terminie jednego miesiąca od dnia zawiadomienia o zmianach w opłatach.

7.  Obowiązek opłacania czesnego rozpoczyna się w miesiącu, w którym kursant rozpoczyna naukę w szkole.

8. Termin wpłaty czesnego za dany miesiąc upływa z dniem 5 (piątego) każdego miesiąca. Datą dokonania zapłaty jest data wpływu środków na konto bankowe szkoły: ING

DJAMILA STUDIO Ewa Frysztak

Numer konta: ING 35 1050 1953 1000 0091 4094 0041

Lub opłata w recepcji szkoły

9. Opłata za pierwszy miesiąc jest zawsze stała i równa kwocie miesięcznej nauki (4 zajęcia) bez względu na termin przystąpienia do zajęć, plus kwota kaucji. Kolejna wpłata następuje do 5 dnia następnego miesiąca. Pod koniec roku kalendarzowego następuje roczne wyrównanie , uwzględniające faktyczną ilość wykorzystanych w pierwszym miesiącu zajęć.

Przykład: przystąpienie do zajęć 16 września, ilość wykorzystanych zajęć we wrześniu:2. Opłata początkowa- do 16 września -przy umowie 5 miesięcznej 90 zł+90 zł kaucja, kolejna wpłata do 5 października 90 zł, kolejne -do każdego 5 dnia miesiąca. Wyrównanie w grudniu-zakładając ,że w październiku i listopadzie były 4 zajęcia, w grudniu 3, suma wszystkich lekcji wynosi 13 (2+4+4+3). Zatem czesne za miesiąc grudzień wyniesie 22,50 zł
10.         Nieopłacenie czesnego w terminie, powoduje:

a)         naliczenie odsetek w wysokości ustawowej,

b)         naliczenie opłaty za opóźnioną płatność zgodnie z cennikiem opłat za pojedynczy karnet miesięczny (np. wysokośc czesnego z umową wynosi 90 zł, karnet miesięczny 100 zł, płatność po 5 każdego miesiąca zobowiązuje kursanta do wniesienia opłaty 100 zł)

c)         skreślenie kursanta z listy uczniów za zaległości wynoszące wartość dwóch i więcej miesięcznych rat czesnego i skutkuje rozwiązaniem umowy oraz dochodzeniem roszczeń finansowych na drodze cywilnej.

§6

1.         Obecność kursanta na zajęciach organizowanych przez Szkołę stanowi potwierdzenie zawarcia Umowy o kształcenie w zakresie usług edukacyjnych, których te zajęcia dotyczą i obliguje do niezwłocznego dopełnienia formalności związanych z zapisem oraz uregulowania zobowiązań wynikających z treści Umowy o kształcenie.

2.         Nieobecność kursanta na zajęciach Szkoły, bez względu na jej przyczyny nie skutkuje zwrotem opłaty Czesnego i nie obliguje Szkoły do ponownego przeprowadzenia tych zajęć.

3.         Zajęcia, które nie odbyły się z winy Szkoły powinny być zorganizowane w innym, uzgodnionym z kursantami terminie.

4.         W przypadku konieczności przeniesienia zajęć na inny dzień tygodnia Szkoła zobowiązana jest do powiadomienia kursantów o zmianie z tygodniowym wyprzedzeniem.

5.         W przypadku niemożliwości przeprowadzenia zaległych zajęć, które zostały odwołane z winy Szkoły, opłata za nie zostanie zwrócona na konto wskazane przez kursanta, lub zostanie pomniejszona rata czesnego przypadającą na kolejny miesiąc nauki. Kwota wynosi - taniec orientalny lub balet: 20 zł za każde nie odbyte zajęcia grupowe przy umowie 5-miesięcznej i 17,50 zł za każde nie odbyte zajęcia grupowe przy umowie 10-miesięcznej

 

§7

1.         Szkoła ma prawo rozwiązać niniejszą umowę w przypadku naruszenia przez kursanta zasad kultury i zasad współżycia w odniesieniu do nauczycieli, kolegów i innych pracowników Szkoły

2.         Kursant ma prawo odstąpić od niniejszej umowy za uprzednim miesięcznym wypowiedzeniem z następujących powodów:

a) nagłej choroby uniemożliwiającej dalsze uczęszczanie kursanta  na zajęcia ruchowe; w takim wypadku dla skutecznego wypowiedzenia umowy wymagane jest załączenie zaświadczenia lekarza o co najmniej trzymiesięcznej niezdolności do Zajęć; w przypadku kursantów uczęszczających do szkoły zaświadczenie powinno być potwierdzone przez dyrektora lub sekretarza szkoły

b) zmiany miejscowości, w której kursant  jest zameldowany; w takim przypadku dla skutecznego wypowiedzenia umowy wymagane jest ksero zaświadczenia o zmianie zameldowania z Urzędu Miasta, potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osobę składającą.

3.  Przez miesięczny okres wypowiedzenia umowy rozumie się  jeden miesiąc kalendarzowy, który jest liczony od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca następującego po złożeniu wypowiedzenia. W okresie wypowiedzenia kursant jest zobowiązany do uregulowania wszelkich zaległych opłat oraz jest zobowiązany do opłacenia czesnego za okres wypowiedzenia.

4.         W przypadkach, o których mowa w § 7 punkt 2 wniesiona kaucja  podlega zwrotowi lub jest przeznaczona na poczet opłat za okres wypowiedzenia.

5. W przypadku odstąpienia od umowy z innych przyczyn niż wskazanych w §7 punkt 2 , również obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia zgodny z punktem 3 , §7 a wniesiona kaucja nie zostaje zwracana

§8

Warunki dodatkowe:

……………………………………………………………………………………………………………

……………………………………………………………………………………………………………

§ 9

Każda zmiana postanowień niniejszej umowy wymaga formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem nieważności.

§ 10

Wszelkie spory mogące wynikać w związku z wykonaniem umowy strony poddają rozstrzygnięciu przez sądy właściwe dla siedziby Szkoły. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

 

 

Ewa Frysztak                                                                        ………..……………….…

Dyrektor Szkoły                                                                    Kursant